V Międzynarodowy Kongres Ekologii Miast EcoMetropolis.

V Międzynarodowy Kongres Ekologii Miast EcoMetropolis w dniach 24 i 25 maja w Centrum Konferencyjnym Zawisza w Bydgoszczy odbywał się pod nazwą "SMART CITY-szansą dla środowiska".
Uczestniczyłam w Kongresie na zaproszenie organizatora Redaktora Naczelnego miesięcznika Region Plus p. Piotra Szabelskiego. W programie  EcoMetropolis bardzo interesujące wystąpienia i ciekawe prezentacje dotyczące m.in. nowych form publicznego miejskiego i aglomeracyjnego transportu-nowych form miejskiej mobilności (np. podróż od drzwi do drzwi, telebus, autobus obywatelski, samochody publiczne, pojazdy autonomiczne), roli Inteligentnych Systemów Transportowych w poprawie ekosystemu miejskiego, zarządzania energią w gminie w kontekście zrównoważonego rozwoju na przykładzie Bydgoszczy,  innowacyjnych technologii w projektowaniu statków solarnych, aplikacji mobilnych będących jednymi z narzędzi Smart City (zastosowanie w biznesie, finansach, rozrywce, sporcie i zdrowiu). Miło mi było usłyszeć skierowane do mnie publiczne podziękowanie za inicjatywę w 2012 roku powołania Energetyka Miejskiego w Urzędzie Miasta i podjęcie działań na rzecz efektywnego zarządzania energią, które są kontynuowane i rozwijane w trosce o jakość życia mieszkańców Bydgoszczy oraz oszczędności energetyczne.
Kongres był też okazją do rozmów kuluarowych, m.in. z projektantem i wykonawcą pierwszego dla Bydgoszczy statku solarnego, Dyrektorem firmy w Niemczech.
W drugim dniu obrad-zwiedzanie zrewitalizowanej Wyspy Młyńskiej i zakończenie Kongresu rejsem statkiem po Brdzie.
Gratuluję organizatorowi Redakcji Region Plus Kongresu i do zobaczenia na VI EcoMetropolis!!!