Informacje

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

 • Published on Tuesday, 16 October 2018 13:38
Od każdego z nas zależy, kto będzie Prezydentem Bydgoszczy, kto w Radzie Miasta Bydgoszczy. 21 października zdecydujemy o tym jaka będzie Bydgoszcz i jak będzie się żyć w naszej ukochanej Bydgoszczy.
Proszę o poparcie kandydatury Tomasza Latosa na Prezydenta Bydgoszczy i mojej kandydatury do Rady Miasta Bydgoszczy.
Zapraszam do zapoznania się z moją ulotką. Read more...

Spotkanie w Kawiarni Literackiej w DK „Modraczek”

 • Published on Monday, 15 October 2018 11:55

To już 115. Spotkanie w Kawiarni Literackiej w DK „Modraczek” na bydgoskich Wyżynach. Każde interesujące, a zarazem inne. Gościem wczorajszego spotkania był dr Grzegorz J. Grzmot-Bilski, filozof i poeta, autor książek poświęconych filozofii, a także poetyckich. Bogate intelektualnie i poetycko spotkanie. Gratuluję poetce Barbarze Jendrzejewskiej, prowadzącej Kawiarnię Literacką i Agnieszce Buzalskiej, Dyrektor DK „Modraczek” organizowania wyjątkowych wydarzeń kulturalnych.

Read more...

Regionalna Rada Ochrony Przyrody

 • Published on Monday, 15 October 2018 11:53
Regionalna Rada Ochrony Przyrody w trosce o zachowanie dziedzictwa przyrodniczego w Województwie Kujawsko-Pomorskim zaopiniowała pozytywnie projekty zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie ustanowienia planów ochrony dla rezerwatów: „Jezioro Fletnowskie”, „Retno”, „Kuźnica”, „Brzęki im. Z. Czubińskiego”, „Jezioro Ciche”, „Bagno Mostki” i „Nadgoplański Park Tysiąclecia”. W dyskusji członkowie RROP poruszyli kwestię udostępnienia rezerwatu dla edukacji i turystyki.
Read more...

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.

 • Published on Monday, 15 October 2018 11:49
Mam zaszczyt i honor od pierwszej Inauguracji podziwiać dynamiczny rozwój Uczelni, która stawia na wysoki poziom kształcenia i na takie wartości, jak dialog i tolerancja. 
Gratuluję osiągnięć naukowych i dydaktycznych Władzom Uczelni na czele z z Jej Założycielami- Magnificencji Rektor Helenie Czakowskiej i Prezydentowi Romanowi Czakowskiemu. Podczas dzisiejszej Inauguracji prof. Janusz Kutta obchodził Jubileusz pracy naukowej oraz zawodowej i wygłosił wykład „Polonia Restituta. Drogi wiodące do niepodległości Polski”. Wykład przyjęty entuzjastycznie.
Występ Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej uświetnił Uroczystość. 
Całej Społeczności Uczelni udanego Roku Akademickiego 2018/2019

Read more...

Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Filharmonii Pomorskiej

 • Published on Monday, 15 October 2018 11:47

Prezes Jarosław Kaczyński i Premier Mateusz Morawiecki wsparli kandydata na Prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Dynamiczne i merytoryczne wystąpienie Tomasza Latosa, który przedstawił najważniejsze zamierzenia dla Bydgoszczy dla realizacji wspólnego celu jakim jest Wielka Bydgoszcz na miarę ambicji i oczekiwań Bydgoszczan. Uczestniczyłam w Konwencji, ponieważ kandyduję do Rady Miasta Bydgoszczy w Okręgu nr 6 (Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Zimne Wody - Czersko Polskie). Popieram kandydata na Prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa, gdyż łączy ludzi i gwarantuje rozwój Bydgoszczy, z której będziemy dumni.

Read more...

Podziękowania Prezesowi Markowi Magdziarzowi DK Modraczek

 • Published on Monday, 15 October 2018 11:43
Piękna uroczystość w DK „Modraczek” na Wyżynach w podziękowaniu Prezesowi Markowi Magdziarzowi, kończącemu 27 letnią pracę zawodową w Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”. Gratulacjom i życzeniom nie było końca. Z rozmowy prowadzonej przez Marka Jankowiaka licznie zgromadzeni goście dowiedzieli się o wielu ciekawych momentach życia zawodowego (i nie tylko) Prezesa Marka Magdziarza. W części artystycznej wystąpili bydgoscy artyści m.in. Barbara Kalinowska, Piotr Trella, Jurek Paterski. Poetka Barbara Jendrzejewska zaskoczyła wierszem specjalnie napisanym na tę okazję, a Marek Jankowiak tekstem piosenki. Było uroczyście i dostojnie. Dumna jestem, że miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystości. Read more...

Prezentacja wspaniałego albumu „La Capella Sistina”.

 • Published on Wednesday, 26 September 2018 14:45
Prezentacja wspaniałego albumu „La Capella Sistina” poświęconego Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. To była prawdziwa uczta duchowa w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Spośród 1999 egzemplarzy w świecie, 50 do sprzedaży w Polsce. Każdy z nas może uczestniczyć w niezwykłym projekcie społeczno-kulturalnym polegającym na ufundowaniu dla Biblioteki Głównej UKW tego trzytomowego, niezwykłego dzieła.
Read more...

114. spotkanie w Kawiarni Literackiej na bydgoskim osiedlu Wyżyny

 • Published on Thursday, 13 September 2018 16:30
114. spotkanie w Kawiarni Literackiej na bydgoskim osiedlu Wyżyny w Domu Kultury „Modraczek”, którego gościem była Bogumiła Salmonowicz- poetka, doradca personalny i wykładowca w elbląskiej PWSZ i Politechnice Gdańskiej. Fascynująca kobieta, której tomik BoSa był Elbląską Książką Roku 2014. Bardzo ciekawe literackie spotkanie, które poprowadziła poetka Barbara Jendrzejewska, a gości powitała Agnieszka Buzalska Dyrektor DK „Modraczek”. Read more...

Jarmark Kujawsko-Pomorski w LPKiW

 • Published on Sunday, 09 September 2018 16:39
Na Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w LPKiW atrakcyjne występy zespołów ludowych, smakowitości regionalne i tłumy Bydgoszczan oraz Gości. Miłe spotkanie z Ministrem Rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim i Posłem Tomaszem Latosem oraz znajomymi. Gratuluję organizatorom tej prestiżowej dla naszego województwa imprezy,

Read more...

XVIII Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

 • Published on Sunday, 02 September 2018 16:50
Moc atrakcji podczas XVIII Święta Śliwki w Strzelcach Dolnych. Tłumy ludzi, ciekawe stoiska z powidłami strzeleckimi, z wyrobami regionalnymi, koncerty zespołów, w tym wzruszający patriotyczny koncert. Oczywiście smażenie śliwek i rejs statkiem po Wiśle. Gratuluję Państwu J.A. Iwanowskim i Wójtowi Krzysztofowi Szali organizacji wspaniałego Święta Śliwki.
Read more...

Koncert Chóru Uniwersytetu Narodowego w San Juan w Argentynie.

 • Published on Thursday, 30 August 2018 11:38
Wspaniały i wyjątkowy koncert Chóru Uniwersytetu Narodowego w San Juan w Argentynie. Publiczność w Pałacu Nowym w Ostromecku owacjami na stojąco podziękowała za piękne wykonanie utworów muzyki latynoamerykańskiej, a także piosenek wykonanych w języku polskim. Gratuluję Panu Andrzejowi Gawrońskiemu za zaproszenie znakomitego chóru, który koncertem w Ostromecku zakończył koncerty w krajach Europy, świętując Jubileusz 50-lecia.
Read more...

Czytanie wierszy przy „beczce” bookcrossingowej w Bydgoszczy.

 • Published on Tuesday, 14 August 2018 11:45
Piękna inicjatywa popularyzująca poezję i bydgoskich poetów. Miałam zaszczyt i przyjemność przeczytać intrygujący wiersz pt. „Lubię” poetki Barbary Jendrzejewskiej, która od jedenastu lat prowadzi Kawiarnię Literacką w DK „Modraczek”. Wiersze czytali mieszkańcy Bydgoszczy i goście z Japonii, Włoch oraz Szwecji.
Read more...

„Bella Italia” w Pałacu w Ostromecku.

 • Published on Friday, 27 July 2018 12:57
Owacjami na stojąco zakończył się koncert w wykonaniu Moniki Gruszczyńskiej (sopran) i Jacka Szymańskiego (tenor), którym akompaniowała pianistka Katarzyna Neugebauer. Koncert zorganizowało Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy i był finałem działań w ramach projektu Bella Italia, dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy. Usłyszeliśmy m..in. arie operetkowe i pieśni neapolitańskie we wspaniałym wykonaniu zaproszonych z Wrocławia i Gdańska artystów. Niezapomniany wieczór!!!
Read more...