WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

  • Published on Tuesday, 16 October 2018 13:38
Od każdego z nas zależy, kto będzie Prezydentem Bydgoszczy, kto w Radzie Miasta Bydgoszczy. 21 października zdecydujemy o tym jaka będzie Bydgoszcz i jak będzie się żyć w naszej ukochanej Bydgoszczy.
Proszę o poparcie kandydatury Tomasza Latosa na Prezydenta Bydgoszczy i mojej kandydatury do Rady Miasta Bydgoszczy.
Zapraszam do zapoznania się z moją ulotką. Read more...

Spotkanie w Kawiarni Literackiej w DK „Modraczek”

  • Published on Monday, 15 October 2018 11:55

To już 115. Spotkanie w Kawiarni Literackiej w DK „Modraczek” na bydgoskich Wyżynach. Każde interesujące, a zarazem inne. Gościem wczorajszego spotkania był dr Grzegorz J. Grzmot-Bilski, filozof i poeta, autor książek poświęconych filozofii, a także poetyckich. Bogate intelektualnie i poetycko spotkanie. Gratuluję poetce Barbarze Jendrzejewskiej, prowadzącej Kawiarnię Literacką i Agnieszce Buzalskiej, Dyrektor DK „Modraczek” organizowania wyjątkowych wydarzeń kulturalnych.

Read more...

Regionalna Rada Ochrony Przyrody

  • Published on Monday, 15 October 2018 11:53
Regionalna Rada Ochrony Przyrody w trosce o zachowanie dziedzictwa przyrodniczego w Województwie Kujawsko-Pomorskim zaopiniowała pozytywnie projekty zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie ustanowienia planów ochrony dla rezerwatów: „Jezioro Fletnowskie”, „Retno”, „Kuźnica”, „Brzęki im. Z. Czubińskiego”, „Jezioro Ciche”, „Bagno Mostki” i „Nadgoplański Park Tysiąclecia”. W dyskusji członkowie RROP poruszyli kwestię udostępnienia rezerwatu dla edukacji i turystyki.
Read more...

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.

  • Published on Monday, 15 October 2018 11:49
Mam zaszczyt i honor od pierwszej Inauguracji podziwiać dynamiczny rozwój Uczelni, która stawia na wysoki poziom kształcenia i na takie wartości, jak dialog i tolerancja. 
Gratuluję osiągnięć naukowych i dydaktycznych Władzom Uczelni na czele z z Jej Założycielami- Magnificencji Rektor Helenie Czakowskiej i Prezydentowi Romanowi Czakowskiemu. Podczas dzisiejszej Inauguracji prof. Janusz Kutta obchodził Jubileusz pracy naukowej oraz zawodowej i wygłosił wykład „Polonia Restituta. Drogi wiodące do niepodległości Polski”. Wykład przyjęty entuzjastycznie.
Występ Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej uświetnił Uroczystość. 
Całej Społeczności Uczelni udanego Roku Akademickiego 2018/2019

Read more...